Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 27.11.2023

Ситуація на ринку Чорного моря продовжує залишатися напруженою через обмежений вантажний потік. Незважаючи на погіршення погоди і можливі затримки, судновласникам важко збільшити ставки через надлишок доступних суден наприкінці листопада – початку грудня. Наразі активно обговорюються перевезення основних зернових культур, таких як пшениця і кукурудза, з портів Дунаю з орієнтиром на пізні листопадові відвантаження. Уповільнений зерновий трафік з портів ЄС створює стриманий оптимізм судновласників з приводу найближчої перспективи ринку.

Ситуація на ринку Середземного моря також залишається складною для судновласників. Надлишок тоннажу зберігається, за слабких потоків вантажів. У галузі сталевих продуктів є деяке відновлення, але співвідношення вантажів до доступного тоннажу явно на боці фрахтувальників, чинячи тиск на ставки. Власники суден намагаються утримувати ставки на колишньому рівні, але змушені йти на поступки.
Вантажопотоки включають поставки пшениці, сталевих продуктів, металобрухту, деревної целюлози та добрив, що свідчить про спроби судновласників диверсифікувати свої вантажі в умовах поточного ринкового спаду. Очікується, що невелике поліпшення ситуації на ринку відбудеться найближчим часом завдяки відновленню попиту на сталеві продукти та добрива. Втім, значного підвищення ставок не очікується без збільшення вантажопотоку.

На ринку Азовського моря сповільнюється активність зі зменшенням пропозицій від фрахтувальників. Кількість доступних суден також скоротилася через початок льодової кампанії та погіршення погоди в Керченській протоці. Ставки на фрахт залишаються практично на рівні попереднього періоду.
Активні переговори тривають щодо перевезень, включно з постачанням пшениці з портів Азова і Ростова в напрямку Мармари. Деякі трейдери готові до більш гнучких умов, тоді як інші віддають перевагу більш консервативним підходам. Передбачається, що ставки почнуть поступово знижуватися після 1 грудня через введення заборони на експорт російської твердої пшениці, і льодова кампанія в регіоні ймовірно не змінить цю динаміку.

1

Повернутись до переліку