Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 6.11.2023

Ситуація на ринку Чорного моря характеризується стійким зниженням активності, що насамперед стосується відправок зернових з портів України. Зростаюча кількість доступних суден посилює тиск на ставки фрахту, підриваючи можливості для стабілізації або підвищення цін.
У поточних умовах, незважаючи на укладення низки угод з транспортування пшениці та кукурудзи з дунайських портів, ставки залишаються низькими, що перешкоджає підвищенню рентабельності для судновласників. Крім того, загальний обсяг вантажів, що перевозяться, включно з аграрною продукцією і мінералами, також показує тенденцію до зниження. Обмежений трафік з портів ЄС додатково знижує фрахтові ставки, підтверджуючи труднощі ринку. У короткостроковій перспективі поліпшень на ринку не передбачається. Експорт зерна здебільшого забезпечується великотоннажним флотом, що зумовлено характером географії продажів з Росії, України та Європи.

Ситуація на ринку Середземного моря залишається стабільною, без значних змін. Ділова активність мінімальна через свята в Європі, але пропозиції щодо добрив, зерна, сталевих продуктів і металобрухту все ще зустрічаються.
Незважаючи на надлишок вільного тоннажу, ставки фрахту утримуються на рівні жовтня, оскільки судновласники не готові до серйозних поступок, вважаючи за краще очікувати більш вигідних пропозицій. Щодо поставок вантажів, то поточний стан ринку характеризується мінімальним числом нових угод, сфокусованих переважно на транспортуванні добрив з Єгипту до Іспанії, перевезенні зерна з Греції до Адріатики та перевезенні сталевого брухту з Неаполя до Немрута. Загалом, ставки й інтерес до перевезення різноманітних вантажів у регіоні залишаються на рівні минулого місяця, підкреслюючи статус-кво на ринку.

Ситуація на ринку Азовського моря нарешті набуває стабільності після періоду спаду, проте загальний настрій серед учасників ринку все ще зберігає нотки песимізму. Причиною цього є надлишок вільних суден порівняно з обсягом доступних вантажів, і це навіть незважаючи на поточні затримки в Керченській протоці.
Щодо перевезень вантажів, судновласники і фрахтувальники зосереджені на транспортуванні зернових і вугілля. Для зернових вантажів на довгі відстані та вугілля, як правило, зберігається відносна стабільність ставок. На ринку немає передумов для поліпшення ситуації в короткостроковій перспективі, з домінуванням більшої кількості відкритих суден порівняно із загальною пропозицією вантажів, незважаючи на затори в Керченській протоці.

2

Повернутись до переліку