Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 03.07.2023

Цього тижня активність вантажопотоку з портів Чорного моря сповільнилася через тривалі свята в Туреччині та країнах Північної Африки і Близького Сходу. Однак ринок Азовського моря очікує посилення у зв’язку з майбутнім зерновим сезоном, що веде до підвищення пропозицій від вантажовідправників, особливо для перевезень з портів Дунаю.
Незважаючи на паузу в активності, вантажовідправники виявляють готовність збільшити витрати на перевезення зернових з портів Рені та Ізмаїл до Олександрії та Іспанії. Це особливо відзначається в разі перевезення соєвих бобів, де вантажовідправники погоджуються на підвищені ціни. При цьому зростає інтерес до перевезення пшениці та інших видів сільськогосподарської продукції.
Обсяг вантажопотоку з портів Євросоюзу, Туреччини, Грузії та Росії залишається стабільним наразі. Очікується, що активність збільшиться наступного тижня після повернення гравців з мусульманських країн, і вантажовідправники пропонуватимуть більше вантажів для перевезення. У відповідь на це судновласники можуть спробувати підвищити тарифи. Однак наприкінці тижня можливе зниження ринку, оскільки наявні тарифи обмежують здатність вантажовідправників збільшувати обсяги вантажів.

Торгівля в портах Середземного моря залишається слабкою, і цього тижня вона додатково сповільнилася через свята в регіональних країнах. Загалом дисбаланс між обсягом вантажів і місткістю суден продовжує чинити тиск на тарифи, і судновласники готові йти на поступки.
Однак можливо, що до кінця наступного тижня ринок почне коригуватися вниз у пошуках оптимального рівня цін.

Ринок Азовського моря також сповільнився цього тижня через свята в Туреччині та країнах Північної Африки. Це призвело до невеликого зниження спотових тарифів, проте судновласники залишаються оптимістичними, особливо у світлі вантажоперевезень, запланованих на середину липня.

1

Повернутись до переліку