Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 19.06.2023

Аналіз фрахтового ринку минулого тижня показав, що активність на Чорному морі залишається вкрай низькою, незважаючи на наближення нового зернового сезону. Судновласники поки що не бачать позитивних сигналів на ринку, оскільки вантажовідправники продовжують чинити тиск на ставки через значний надлишок доступних суден.
Перевезення зерна з різних портів, включно з Рені, Ізмаїлом і Констанцою, спрямовують у різні регіони, зокрема в Єгипет, Іспанію та Адріатичне море, але ставки залишаються низькими, що викликає невдоволення серед судновласників Схожа ситуація спостерігається і для вантажів з портів Дунаю. Вантажопотік з глибоководних портів продовжує сповільнюватися, що свідчить про складну загальну ситуацію на ринку.
Румунія хоче посилити обмеження на ввезення агропродукції з України. Так, окрім ріпаку, пшениці, кукурудзи та соняшнику, до заборонених товарів можуть внести мед і м’ясо. Це пов’язано з тим, що місцевий агроринок не може конкурувати з українськими товарами.
З 5 до 11 червня капіталізація чотирьох українських агрохолдингів, включно з МХП, ІМК, Овостар Юніон і Агротон показала зростання на фондових біржах, що свідчить про позитивну динаміку в аграрному секторі України.

Тенденції фрахтового ринку Середземного моря цього тижня показують деяке збільшення нових пропозицій вантажу. Учасники ринку відзначають запити на транспортування добрив, зерна, сталі та мінералів. Однак мова про будь-які значущі поліпшення поки що не йде, оскільки список доступного тоннажу залишається надлишковим у всіх частинах басейну. У цих умовах вантажовідправники продовжують чинити тиск на фрахт, а судновласники борються за збереження ставок на рівні минулого тижня.
Відновлення вантажообігу в Середземному морі, найімовірніше, буде позиційним. З огляду на значний надлишок доступних суден, збереження поточного тренда навряд чи дасть змогу власникам суден підняти ставки.

На ринку Азовського моря продовжує спостерігатися дуже слабкий тренд на збільшення. Судновласники намагаються підняти ставки, проте більшість учасників ринку сходяться на думці, що реальних причин для зростання немає. Виняток становить наближення нового сезону зерна і збільшення попиту на судна під російським прапором на ринку Волги.
Азовське море демонструє стійку динаміку, проте ситуацію можуть змінити проблеми з національною валютою і посилення контролю над платежами за російські вантажі. Це може ускладнити активність Туреччини, важливого гравця на ринку, що в підсумку позначиться на фрахтових ставках.

1

Повернутись до переліку