Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 05.06.2023

На фрахтовому ринку Чорного моря продовжують зберігатися негативні настрої, оскільки дисбаланс між пропозицією вантажу і списком тоннажу посилюється. Ставки за перевезення з портів Дунаю продовжують показувати найбільш значне зниження, незважаючи на тривалі затримки під час проходження через гирло Бистре. Перевезення пшениці з Рені або Ізмаїла до Єгипту є предметом активних перемовин між трейдерами та судновласниками, останні з яких прагнуть поліпшити умови угоди. Також було оформлено контракти на перевезення кукурудзи з Ізмаїла до Мерсіна і з Рені до Єгипту.

Ситуація з пропозицією вантажу з ЄС, Туреччини та Росії залишається складною, пропозиції тут нижчі, ніж очікувалося. Однак, незважаючи на це, було укладено деякі успішні угоди на перевезення зернових і карбаміду з регіональних портів.

Ринок Середземного моря продовжує залишатися зі слабким вантажним трафіком, тоді як список тоннажу залишається надлишковим у всіх частинах басейну. Відносно активно в цих умовах виглядає тільки вантажопотік з Єгипту. Ситуація для судновласників виглядає складною через високу конкуренцію і посилення тиску на вартість фрахту, змушуючи їх іти на деякі поступки.

У цих умовах трейдери навряд чи зможуть платити більше, ніж зараз. Подальше зниження фрахтових ставок цілком можливе протягом наступних кількох тижнів, враховуючи величезний список суден і подальше ослаблення сегмента Handysize. Це зумовлено загальною економічною картиною і динамікою цін на ключові товари.

Ринок Азовського моря виглядає стабільним, незважаючи на зусилля судновласників підняти ставки. Попит на російську пшеницю, особливо для доставки в Туреччину, залишається слабким, що впливає на активність перевезень з портів, таких як Азов і Ростов.
Незважаючи на загальну тенденцію до зниження тарифів, деякі трейдери готові запропонувати відносно високі ставки за перевезення пшениці на великі відстані. Це показує, що довгострокові перевезення можуть бути більш вигідними для власників суден у поточних умовах ринку.

1

Повернутись до переліку