Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 22.05.2023

Минулого тижня ситуація на фрахтовому ринку Чорного моря показує, що з урахуванням великої кількості суден, доступних для відвантаження в другій половині травня, і зерна як єдиного вантажу, який регулярно перевозиться, фрахтувальники впевнено утримують ставки на нещодавно зниженому рівні. Водночас судновласники відчайдушно чинять опір подальшому зниженню ставок. Їм вдалося трохи підвищити ставки через більш активні відвантаження зерна з українських портів Дунаю. Однак це єдиний потік вантажів, який відносно підтримує попит на тоннаж у регіоні.

Після новин про продовження дії Зернової ініціативи пшениця почала швидко дешевшати на світових біржах. При цьому, ситуація на українському ринку залишається без змін. Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган повідомив, що Угоду про Чорноморський зерновий коридор продовжено ще на 60 днів. Угода продовжить свою дію до 18 липня.

Українське Дунайське пароплавство розглядає можливість розширити свій перевалочний комплекс зернових. Компанія планує відкрити нову інфраструктуру в Ізмаїлі.

Ситуація на фрахтовому ринку Середземного моря залишається вкрай напруженою. Крім того, зазначається, що поточні показники TCE для морського флоту в регіоні значно нижчі, ніж рік і два роки тому.
Нових пропозицій вантажів для перевезення небагато, і в деяких випадках, особливо в портах Адріатики, вантажі для транспортування практично відсутні. При цьому, пропозиція кораблів перевищує попит, і багато хто з них простоює в очікуванні вантажу. У цих умовах судновласникам доводиться робити додаткові поступки.

Активність в Азовському морі продовжує згасати, що призвело до надлишку доступних суден і зниження тарифів на фрахт. Учасники ринку не очікують відновлення до закінчення виборів у Туреччині. У той час як деякі вантажовідправники пропонують перевезення кукурудзи і пшениці з Азова в Мармару, інші пропонують перевезення кукурудзи з Ростова в Східну Грецію.
Щодо вугільного трафіку, великі експортери націлені на перевезення вугілля з Ростова в Чорне море. Нарешті, судновласники прагнуть до вигідних довгострокових перевезень зерна з Єйська або Таганрога до Східного Середземномор’я, незважаючи на те що вантажовідправники пропонують менше. Це ж стосується і перевезень вугілля з Ростова в Іскендерун.

1

Повернутись до переліку