Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 17.04.2023

Аналіз ситуації на ринку і фрахтових ставок на Чорному морі за звітний період показує, що попит на малотоннажний флот підтримують тільки відвантаження пшениці, кукурудзи та сої з портів Дунаю, а також транспортування мінералів і будівельних вантажів з Туреччини та Єгипту. Водночас учасники ринку відзначають зниження кількості свіжих пропозицій сталі з Росії та Туреччини, а також добрив зі східного Середземномор’я. Рамадан чинить величезний вплив на внутрішню логістику низки країн регіону, що уповільнює експорт регіону загалом. Список тоннажу в регіоні поступово збільшується, тому зростання фрахтових ставок не передбачається; судновласникам ледве вдається утримати ставки на стабільному рівні.

За минулий тиждень у портах Великої Одеси знизилися ціни попиту на пшеницю та кукурудзу. Така ситуація на ринку спостерігається через блокування росіянами роботи СКЦ. За умови збереження тенденцій попиту на тоннаж і наявної вантажної активності ставки з портів Дунаю імовірно знизяться на $0.5-1/т.

Що стосується фрахтових ставок Середземного моря, то до середини квітня активність на ринку залишається помірною. Вантажоперевезення підтримуються регулярними відвантаженням мінералів, будівельних вантажів і сільськогосподарської продукції. Список тоннажу достатній для покриття поточної пропозиції вантажів. Фрахтувальники все частіше намагаються наполягти на зниженні ставок фрахту, висловлюючи нижчі ідеї. Цього тижня ставки на ключових маршрутах залишаються стабільними, але іноді судновласники вже погоджуються на поступки. Активність у регіоні може зрости тільки після завершення Рамадану, який впливає на вантажопотоки та комерційну активність.

Слід зазначити, що на ринку Азовського моря триває спад. Цього тижня ставки знизилися ще через брак нових пропозицій зерна, а також приплив морсько-річкового тоннажу з Каспійського моря. Початок річкової навігації Волгою поки що не надає підтримки ринку. Тиск на ставки в Азовському морі продовжує зростати через подальше уповільнення експорту зерна і вугілля з мілководних портів Росії.

Рівень фрахтових ставок в Азовському морі залишиться під тиском через зниження попиту на російську пшеницю в Туреччині. Турецькі фермери очікують високий урожай у червні, що може призвести до подальшого зниження попиту на зерно з Росії. Відновлення активності в регіоні також буде залежати від закінчення Рамадану.

1

Повернутись до переліку