Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 27.03.2023

Аналіз фрахтових ставок поточного тижня засвідчив, що Чорноморський ринок малотоннажних суден загалом стабільний уже четвертий тиждень поспіль, з невеликими злетами і падіннями активності. Цього тижня учасники ринку відзначають збільшення пропозиції зерна як з українських дунайських портів, так і з портів ЄС. Вантажопотік же з Росії та Туреччини практично не змінився, там переважають сталь і добрива.

Незважаючи на оптимізм багатьох судновласників і брокерів, реальних передумов для якихось поліпшень на ринку наприкінці березня на початку квітня практично немає. Ба більше, спотова активність, найімовірніше, знизиться.

Тривале зниження експортних цін на пшеницю і кукурудзу чинить дедалі більший тиск на торгівлю в Чорноморському регіоні, особливо якщо йдеться про експорт з України.

Середземноморський ринок каботажних суден, як і раніше, може похвалитися доволі жвавою торгівлею у всіх частинах басейну завдяки запитам на перевезення добрив, мінералів, зерна і сталі. Попит на тоннаж хороший, і фрахтувальники іноді стикаються з нестачею суден на вільному місці. У цих умовах судновласники наполягають на більш високих фрахтових ставках. Зниження цін на бункерне паливо є стримувальним фактором, але навіть у цих умовах судновласникам часто вдається наполягати на незначному підвищенні.

У зв’язку з поліпшенням погодних умов і обороту флоту фрахтувальники спостерігають, як в Азовському морі відкривається більше суден для стоянки наприкінці березня на початку квітня. Тому вони знижують фрахтові ставки ще більш агресивно.

1

Повернутись до переліку