Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 20.02.2023

Незважаючи на уповільнення торгівлі в Чорному морі, судновласники наполягають на більш високих ставках, бачачи деяке скорочення списку тоннажу для спотового флоту. Уповільнення торгівлі пов’язане з очікуваннями трейдерів набуття податковими змінами чинності, які заплановані на 4 березня. Стримані настрої трейдерів призводять до охолодження запитів судновласників на підвищення ставок у регіоні.
Тенденція до підвищення ставок на поставки з портів Дунаю навряд чи продовжиться і ще менш імовірно, що вона пошириться на весь чорноморський ринок, оскільки поточне зниження спотового тоннажу є дуже позиційним. Деякі власники очікують, що невизначеність щодо продовження Зернової ініціативи може спонукати трейдерів знову збільшити поставки через дунайські порти (як це було в листопаді 2022 року), але експерти ISM вважають, що цього разу навряд чи можна очікувати помітного збільшення вантажопотоку. Крім перерахованого вище, немає жодних чинників, що сприяють збільшенню вантажопотоку ні в Чорному, ні в Середземному морях.

Ринок каботажних суден на Середземному морі, як і раніше, демонструє досить повільні темпи торгівлі. Кількість нових пропозицій щодо добрив і сталі поки що виглядає скромною, тоді як на ринок регулярно надходять запити на перевезення корисних копалин, будівельних вантажів і сільськогосподарської продукції. Однак цього явно недостатньо для зміцнення сегмента. За доволі довгого списку суден судновласникам доволі складно уникнути зниження ставок на тлі зростаючого тиску фрахтувальників. Однак цього тижня тарифи на більшості маршрутів стабілізувалися на колишніх рівнях.

Торгівля в Азовському морі продовжує поступово знижуватися, особливо через експортні квоти, що набули чинності. Однак через погіршення погоди і затримки фрахтувальникам, як і раніше, доводиться стикатися з нестачею відкритих суден на спотовому ринку. Основним вантажем з портів Азовського моря залишаються зернові, проте фрахтувальники вугілля активно намагаються скоротити ставки з регіону для пожвавлення експорту.

Повернутись до переліку