Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 06.02.2023

Незважаючи на деякі ознаки пожвавлення експорту зерна, що з’явилися наприкінці січня, ринок перевезень на Чорному морі знову виглядає абсолютно безнадійним, оскільки ставки на будь-яких маршрутах перебувають під тиском рясної пропозиції тоннажу. Загалом у січні 77 суден відправили 3 млн тонн агропродукції з портів Великої Одеси до країн Африки, Азії та Європи, що на 25 менше за показники грудня.
Ціни на чорноморське та європейське зерно в основному знижуються через слабкий попит. Те ж саме стосується карбаміду: імпортери з ЄС чекають подальшого зниження цін, утримуючись від закупівель. Попит на російську і турецьку готову і напівфабрикатну сталеву продукцію в країнах MENA дуже низький.

Ринок каботажних суден на Середземному морі продовжує демонструвати негативні тенденції. Незважаючи на доволі регулярний вантажопотік з регіональних портів (завдяки поставкам добрив, зерна і металургійних вантажів), відповідних обсягів недостатньо, щоб переломити настрої ринку на тлі довгого списку суден. За словами гравців, надлишок тоннажу в регіоні досить помітний. У цих умовах власники часто змушені йти на подальші поступки (ще на 0,5-1,5 дол/т нижче, залежно від маршруту).

У найближчі пару тижнів немає передумов для зміни тренду в Чорному та Середземному морях, а також у Північній Європі.

Незважаючи на помірний попит на російську пшеницю в Туреччині, деякі фрахтувальники зерна з Азовського моря поспішають відправити свої зернові вантажі до майбутнього запровадження експортних квот 15 лютого). Крім того, список спотових суден залишається дуже коротким через тривалі рейси (особливо через тривалі перевірки суден, завантажених добривами). Потенційно динаміка збережеться на найближчий тиждень.

Повернутись до переліку