Тижневий дайджест новин фрахтового ринку станом на 23.01.2023

Попит на малотоннажний флот залишається вкрай слабким у Чорному морі на тлі дуже мізерної пропозиції вантажів. Фрахтувальники агресивно наполягають на нижчих ставках на тлі великої кількості відкритих суден. Вантажопотік з портів ЄС, Туреччини та Грузії залишається вкрай повільним. Багато гравців розраховують на пожвавлення торгівлі в басейні ближче до середини лютого, але говорити про цей розвиток, як і про можливе включення в зернову угоду українського експорту сталі з портів Великої Одеси, поки що зарано.

Ринок морських каботажних суден у Середземному морі залишається млявим. Кількість нових вантажних пропозицій у регіональних портах невелика, а список суден великий. Негативні тенденції в Чорному морі також помітно впливають на настрої місцевого ринку. Фрахтувальники продовжують чинити тиск на фрахтові ставки, і угоди часто укладаються на $0,5-2/т нижче за колишні рівні. Ставки в Чорному і Середземному морях можуть знизитися після 23 січня, оскільки передумов для зростання вантажопотоку поки що немає. Так, попит на дрібні партії українського та європейського зерна в Туреччині та країнах Середземномор’я слабкий, а експорт металопродукції з Туреччини та Росії мінімальний.

Ринок Азовського моря залишається доволі сильним на тлі все ще обмеженої кількості суден відкритого типу річка море і регулярних поставок зерна. Несприятлива погода в Керченській протоці чинить додатковий вплив на фрахтові ставки, даючи змогу власникам тримати їх на дуже високому рівні. В Азовському морі фрахтувальники, безумовно, спробують знизити ставки, оскільки поточні рівні сильно контрастують з іншими регіонами, а також з кон’юнктурою на основних товарних ринках.

Повернутись до переліку